Pięć ciekawostek na temat psów.

Wielu z nas właścicieli lecz nie tylko  uważa i głośno o tym mówi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Możesz sam sprawdzić czy na pewno dobrze znasz swojego pupila, tak jak zasługuje na to prawdziwy przyjaciel. Oto pięć pytań, sprawdź czy znasz na nie odpowiedz. Pierwsze pytanie to czy prawdą jest, że jeden rok życia czworonoga  jest równy siedmiu ludzkich lat? Zdecydowanie jest to fałsz. Specjaliści  zajmujący się tą dziedziną twierdzą, że pierwsze osiem miesięcy życia psa jest równa pierwszym trzynastą latom życia  ludzi. Zaś pies, który ma rok życia za sobą odpowiada około pierwszym szesnastu latom człowieka.

Czworonoga dwuletniego, porównuje się do dwudziestu jedno latkowi. I właśnie od tej chwili każdy kolejny rok życia naszego pupila liczy się jak pięć ludzkich lat życia. Drugie pytanie dotyczy uśmiechu psa,  a raczej tego czy psy na prawdę potrafią się uśmiechać? Wszyscy właściciele, zakochani w swych psiakach twierdzą, że ich pupile się uśmiechają. Czasem, naprawdę tak wyraz pyska może przypominać nam uśmiech. Zaobserwowano jednak, gdy pies jest szczęśliwy, otoczony czułą opieką przez swojego właściciela, podnoszą mu się wargi, które właśnie kojarzą się z uśmiechem.

   Trzecie  pytanie zadaje sobie, każdy z nas, czyli dlaczego nasz pies szczeka? Dla naszego  czworonoga szczekanie to na ogół sygnał alarmowy, który ostrzega nas, że coś się dzieje  i po przez szczekanie ostrzega swoje stado, za które pies uważa właśnie nas swojego właściciela. Taki sygnał nie mówi nam konkretnie czy zbliża się przyjaciel czy wróg. Dopiero gdy pies upewni się kto tak naprawdę jest przybyszem i zna jego zamiary jego reakcja jest albo radosna albo wręcz przeciwnie, nawet agresywna.

Czy nasz pies czuje się winny, gdy zrobić coś nie odpowiedniego? Błędem jest jeżeli uważamy, że nasz pies potrafi wyrazić skruchę. Pies jest inteligentnym zwierzęciem i potrafi bardzo szybko wyczuć zamianę  nastroju  człowieka. Kiedy jego właściciele  jest  zły i to z powodu złego zachowania  psa, on to czuje i jeszcze zanim zostanie skarcony stara się zachować w sposób ugrzeczniony. Ostatnie pytanie dotyczy teorii na temat humorów psa. Pies, który jest żywym stworzeniem i również ma prawo do gorszych dni. Wtedy właśnie może on odmawiać spacerów, niema chęci na pieszczoty czy zabawę. Należy to uszanować. Za jakiś czas wszystko powinno wrócić powrócić do normy. Jeżeli tak się nie stanie należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.