Jak prawidłowo wybrać psa do mieszkania?

Wybór odpowiedniej rasy psa, który będzie się dobrze czuł w mieszkaniu, w szczególności w bloku, wcale nie jest prosty. Mieszkanie w bloku ma swoje zalety i wady. Jak doskonale wiemy jest bardzo duża różnica między  mieszkaniem w bloku, a w domu jednorodzinnym. Powinniśmy wiedzieć, że posiadanie dużego psa w mieszkaniu w blokach nie jest dobre  ani dla właściciela a tym bardziej dla psa. Dlatego idealnym psem do mieszkania w bloku to psy małych ras, które nie potrzebują dużo miejsca.

Takim psem jest Cocker Spaniel, który jest w cały czas w świetnym humorze, macha on ciągle ogonem. Zawsze jest gotowy do spacerów i zabaw, potrafi rozweselać właściciela. Pies ten jest uważany za pieszczocha, lubi gdy jest przytulany, głaskany. Tryskają one energią, uwielbiają spacery, aportowanie i pływanie. Jeśli zapewnimy mu dużo ruchu  to psy te są bardzo spokojne i nie sprawiają kłopotów. Jest na tyle małym psem, że można go spokojnie wziąć go na ręce czy na kolana, co pozwala na zabieranie go ze sobą  prawie we wszystkie miejsca.

Kolejny pies to jack  Russell  terier, cechuje się uporem i konsekwencją, z zaangażowaniem realizuje powierzone mu zadania. Bardzo łatwo się uczy nigdy się nie męczy, zwłaszcza podczas zabaw, na które są zawsze gotowe. Są bardzo bezpieczne dla otoczenia i dla ludzi. Rasa ta jest bardzo oddanym przyjacielem, dlatego potrzebuje bliskości i potrafi się tego domagać. Kolejny pies to owczarek szetlandzki, idealny pies rodzinny, ruchliwy i dojść charakterny. Jest to bardzo mądry pies i oddany swojemu panu. Lubi dominować, dlatego jest uwielbiany przez dzieci. Z łatwością  przystosowuje się do nowego otoczenia, do nowego trybu życia.

Odnajduje się  w każdym środowisku. Mieszkanie w bloku nie jest dla niego żadnym problemem, pod warunkiem, że zapewnimy mu przyjazną atmosferę i obdarzymy zaufaniem. Warto zwrócić uwagę na to, iż  owczarek ten zachowuje pierwotny charakter, nie jest psem zabawką, jest bardzo nie zależny. Do osób, których nie zna podchodzi bardzo  nie ufnie i z rezerwą. Jest natomiast bardzo czujny, dlatego tak dobrze sprawdza się jako stróż. Potrafi ostrzec właściciela przed niebezpieczeństwem i zaciekle broni  przed zagrożeniem ze strony innych osób. Więc jeśli mieszkając w bloku potrzebujesz nie tylko psa do przytulania, głaskania czy zabaw, a potrzebujesz psa, który w niebezpiecznych sytuacjach obrobi cię to zdecydowanie jest to najlepszy pies. Jeżeli decydujemy się na psa powinniśmy rozpatrzeć wszystkie za i przeciw co do rasy  jak i codo warunków jakie możemy im zapewnić.  Pamiętajmy, że pies  kochany  to  pies szczęśliwy.