Jak szybko mogą rozmnażać się koty?

Koty to ogrom tematów. Jednym z nich jest wskazanie, jak szybko mogą rozmnażać się koty? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wskazuje się, iż następuje to bardzo szybko. Kotki mogą już zostać matkami w wieku od siedmiu do ośmiu miesięcy. Co za tym idzie mogą urodzić nawet trzy mioty, a w każdym od czterech do nawet sześciu kociąt. Wskazuje się, że samica żbika to bardzo bliska krewna dobrze nam znanego kota domowego. Jak to się jednak odbywa? Zaznacza się, że zachodzi ona w ciążę w chwili, gdy skończy już pierwszy rok życia. Bardzo ważną kwestią, którą należy podkreślić jest fakt, że jedynie raz w roku, maksymalnie od dwóch do czterech małych.

W celu uzmysłowienia sobie, jak bardzo duży jest swoisty przyrost naturalny naszych funkcjonujących kotów domowych należy spróbować przeprowadzić pewne doświadczenie. Posiadamy zatem kotkę oraz kocura. Należy jednak założyć, iż nasza kotka oraz jej córki (wszystkie), jak i również wnuczki, czy prawnuczki. Wskazuje się, iż zawsze rodzą dwa mioty rocznie po cztery kocięta w każdym. Załóżmy również, iż w każdym miocie rodzi się określona połowa kotek oraz połowa kocurków. Wskazując na pierwszy rok hodowli owych kotów wskazuje się, iż należy rozpocząć od ich dwóch, a więc oczywistym jest faktem, że samca oraz samicy.

Założenie to ukazuje, że wtedy dojdzie do porodu wobec dwóch miotów, każdy po cztery kocięta. Analizując dalszy aspekt hodowli (drugi rok) wskazuje się, że sumując mamy osiem kociąt oraz dwa dorosłe koty.  Zatem tutaj możemy o wiele więcej zyskać, bowiem dany rok hodowli rozpoczynamy od dziesięciu kotów. Zgodnie z wcześniejszym założeniem połowa to samice. W związku z czym mamy pięć samic. Wskazuje się, że każda z nich wydaje około  dwa mioty, w poszczególnym miocie  rodzą się po cztery kocięta.

Skutkuje to faktem, że będziemy mieli do dyspozycji czterdzieści kociąt. Wskazuje się zatem, iż z dorosłymi kotami mamy już pięćdziesiąt kotów, w tym dwadzieścia pięć kotek. Należy również wskazać, iż nie zawsze dzieje się tak, że kocica wydaje cztery kotki. Jednak to i tak jest ogromna liczba – przybliżona liczba. Większość urodzonych kociąt umiera z powodu chorób zakaźnych oraz z niedożywienia pod kołami samochodów oraz w innych wypadkach. Wskazuje się również, iż zabijają je również inne zwierzęta oraz ludzie.