Wybieramy psa do mieszkania w bloku.

Zanim zdecydujemy się na psa w domu, musimy bardzo dobrze się zastanowić jaka rasa psa będzie najbardziej odpowiednia dla nas i dla warunków możemy psu zaoferować. Pamiętajmy, że  decyzją jaką podejmiemy będzie miała wpływ na całe nasze życie, więc wybierzmy tak aby żadne z nas nie męczyło się. Zanim zdecydujemy się na psa zastanówmy się jakie warunki mieszkaniowe możemy zaoferować naszemu przyszłemu pupilowi, czy posiadamy mieszkanie czy dom, czy podwórko czy balkon, czy stać nasz na utrzymanie większego czy mniejszego czworonoga.

Różnice w mieszkaniu są bardzo  duże, dom  z ogrodem jest bardziej przestronny, gdzie futrzak będzie mógł spokojnie sobie pobiegać ,znajdzie kąt dla siebie. W dużym domu nie dochodzi do konfliktów między psem a właścicielem ,gdyż żaden z nich nie wchodzi sobie w drogę. Zaletą  jest jeszcze to, że gdy pies potrzebuje załatwić swoje potrzeby nie musimy z nim wychodzić  na spacer tylko otwieramy drzwi do ogrodu i pies sam wychodzi i wraca  kiedy tego chce. Dodatkowo nie posiadamy natrętnych sąsiadów, którym  przeszkadzać będzie ujadanie psa podczas naszej nie obecności, w przypadku gdy na czas nie zostanie wyprowadzony. Ale to, iż posiadamy mieszkanie w blokach wcale nie wyklucza możliwości posiadania psa w domu. 

Również są plusy z posiadania mieszkania, nasz ogród, którego nie posiadamy nigdy nie zostanie zdemolowany, przekopany. Przy podejmowaniu decyzji co do posiadania psa musimy wziąć pod uwagę  cechy danej rasy psa ,która bez  żadnych problemów dostosuje się do warunków jakie posiadamy. Zastanówmy się czego oczekujemy od psa, towarzystwa, kompana dobiegania i co my sami możemy mu zamian zaoferować. Wybierając psa do mieszkania w blokach zastanówmy się jakiego posiadamy sąsiada, nie jesteśmy sami wiec pies nie powinien być duży, szczekliwy  awanturniczy.

Następnie stan budynku  i metraż – ilość pokoi, które piętro, dużego psa będzie nam ciężko znieść jeżeli zachoruje. Musimy uwzględnić także czy posiadamy w domu dzieci, wtedy pies powinien być przyjazny, łagodny i cierpliwy. Z pewnością do mieszkania w bloku nie nadaje się taki pies jak owczarek niemiecki, psy pasterskie czy molosy dużych rozmiarów jak bernardyn. Potrzebują one dużo wolnej przestrzeni i świeżego powietrza. Przebywanie takiego psa w bloku będzie negatywnie na niego wpływało. Kilka ras psów, które idealnie nadają się do zamieszkania w bloku to  między innymi Border Collie, jest to pies aktywny, bardzo wdzięczny, potrzebuje kontaktu z ludźmi, metraż u tego psa nie ma znaczenia. Kolejny to Buldog Francuski –prawie nie linieje , łatwy w wychowaniu, nie potrzebuje dużo ruchu, jest inteligentny, delikatny. Również idealnym psem jest Jack Russell Terrier, owczarek szetlandzki, cocker spaniel. Pamiętajmy, że decydując się na psa musimy zapewnić mu prawidłowe warunki do zdrowego i szczęśliwego życia.