Sposób, aby ustrzec naszą kotkę przed występującym nadpłodnieniem

Istnieje sposób, aby ustrzec naszą kotkę przed występującym nadpłodnieniem. Przede wszystkim musimy ją bez wątpienia pilnować oraz izolować od tych kocurów. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, czym jest aspekt nadpłodnienia. Przedstawia się, że hodowcy powinni wiedzieć o fakcie, który owy samiec jest ojcem poszczególnych kociąt. Wskazuje się jednak, iż jeżeli owy okres oddzielający dwa krycia jest w pewien sposób nieduży, określone kocięta mogą bez wątpienia przeżyć, pomimo, że będą w zróżnicowanym wieku oraz mogą mieć zupełnie innych ojców. Przedstawia się zatem, iż na szczególną uwagę zasługuje więc sytuacja, gdy często rodzą się kociaki w zupełnie innym wieku.  Dzieje się tak, gdy kocur, jeśli oczywiście będzie miał na to pozwolone, towarzyszy w większości przypadków dwa lub trzy dni, do chwili zupełnego wygaśnięcia u kotki rui. Wskazuje się również, iż jeden bądź dwa dni różnicy między kociętami nie stanowią w żaden sposób problemu oraz w takiej sytuacji przedstawianego zjawiska nie nazywa się nadpłodnieniem.

Przedstawia się, że będąca w ciąży kotka może być znowu zapłodniona? Bowiem zjawisko nosi nazwę swoistego nadpłodnienia.  Należy podkreślić, iż nie jest to u kotów na pewno rzadkością – jednak trudno jest znaleźć informacje statystyczne na owy temat. Ciekawostką jest, iż bywa, że przedstawiana kotka, w momencie gdy została już pokryta, po pewnym czasie, wchodzi ona ponownie w ruję z wszystkimi objawami. Zaznacza się również, iż jeżeli w pobliżu będziemy mieć do czynienia z jakimś kocim kawalerem, wtedy  dojdzie do jej ponownego krycia, a co za tym idzie również owulacji, a w konsekwencji do kolejnego  zapłodnienia. Skutkuje to tym, iż w macicy kotki rozwijają się już dwa mioty, każdy w zupełnie innym wieku.

Podsumowując iż na szczególną uwagę zasługuje więc sytuacja, gdy często rodzą się kociaki w zupełnie innym wieku.  Dzieje się tak, gdy kocur, jeśli oczywiście będzie miał na to pozwolone, towarzyszy w większości przypadków dwa lub trzy dni, do chwili zupełnego wygaśnięcia u kotki rui. Bardzo ważną kwestią jest, że interesująca nas kotka, u której doszło również do tak zwanego nadpłodnienia rodzi w określonym terminie typowym dla wszystkich starszych kociąt, a więc młodsze przychodzą na świat bez wątpienia wcześnie.