Dlaczego kot potrzebuje zabawek

Półki w ówczesnych sklepach zoologicznych bez wątpienia uginają się pod ową mnogością licznych zabawek dla naszych kotów. Wskazuje się, że niektóre są zdecydowanie lepsze, natomiast inne gorsze. Można rzec, że niektórymi nasze koty bawią się zdecydowanie chętniej niż innymi. Musimy pamiętać, że o rodzajach zabawek pisze wiele osób. Należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, dlaczego nasz kot potrzebuje tak wielu zabawek? Dlatego, że ich bezapelacyjnie potrzebuje – taki jest fakt.  Koty jak zdecydowana większość zwierząt lubią się różnorako bawić, a owa zabawa spełnia bardzo ważną rolę. Wskazuje się jednak, iż najwięcej zabaw podejmują kocięta.

W licznych książkach można również wyczytać, iż koty zaczynają się już bawić w wieku od czterech do pięciu tygodni. Osobiście możemy stwierdzić, że niektóre nawet wcześniej. Jednak powinniśmy pamiętać, że to pewnie zależy od rasy oraz danego osobnika. Moje futrzaki, a więc koty rosyjskie ,,niebieskie”  jako poszczególne kocięta bardzo szybko rozwijają swoją sprawność fizyczną, a więc zaczynają nieco wcześniej bawić. Początkowo jednak maluchy bawią się ze sobą oraz ze swoją matkę. Wskazuje się, że pierwsze zabawy są dość nieporadnie. Śmiesznie zatem wyglądają, gdy w sposób nieporadny próbują zaczepiać się nawzajem bądź łapać za ogon kocicy.

   Z czasem jednak przychodzi zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami w otoczeniu oraz zabawy nimi. Należy zatem wskazać, że poszczególne zabawy czy to zarówno z rówieśnikami oraz matką, czy to również zabawkami mają bez wątpienia istotne znaczenie dla określonego rozwoju fizycznego naszych kociąt. Skutkuje to tym, że bawiąc się nasze kocięta rozwijają określoną sprawność ruchową, która przyda się bez wątpienia w dorosłym życiu, za przykład można podać na przykład czas polowania.

Faktem jest, że do ulubionych zabaw naszych kociaków należą wszelkie wersie zabawy tak zwane „polowanie”. Bawiąc się jednocześnie ze sobą małe kotki, które uczą się zachowań społecznych. Wskazuje się również, że niektóre zwierzęta bawią się jedynie w dzieciństwie, gdy jednocześnie dorastają słabnie im ochota do zabawy.