Czym tak naprawdę jest miłość do zwierząt?

Wskazuje się, że od wieków miłość uważana jest za uczucie wyższe. Wskazuje się, że ludzie w sposób zróżnicowany interpretują owe uczucie. Inaczej opisze je ,,behawiorysta”, natomiast zupełnie inaczej socjolog, albo neurolog. Wskazuje się, że dla każdego uczucie miłości oznacza zupełnie coś innego.  W większości przypadków uważamy, iż prawdziwą miłość można zdefiniować poprzez zdolność do poświęcenia się dla każdej ukochanej osoby. Znane są również przypadki, w których nasze koty ryzykowały jednocześnie własne życie, a co za tym idzie ratując jednocześnie na przykład własne dzieci.

Mówi się jednocześnie, że kochać poszczególną osobę/ istotę to proces troszczenia się o niego. Cóż nasze koty potrafią również  troszczyć się o innych. Zatem, gdy się kocha skutkuje to tym, że chce się również przebywać blisko swego obiektu miłości. Wskazuje się, że futrzaki w wielu przypadkach bardzo lgną do owych opiekunów. Należy więc zadać pytanie czy wszystko to w sposób prawidłowy oznacza, iż nasze koty w sposób prawidłowy potrafią kochać. Poza tym czym tak naprawdę jest aspekt miłości macierzyńskiej u kotów? Każdy z nas ma świadomość, że u zdecydowanej ilości kotów istnieje pewna zależność, taka jak aspekt miłości macierzyńskiej. Na stanowisku hodowcy można zatem zaobserwować, jak wielką czułość okazują kocie matki kociętom.

 Na pewno do momentu, kiedy nie staną się one zupełnie samodzielne. Wskazuje się zatem, że miłość macierzyńska w pewnym momencie wygasa. Należy jednak pamiętać, iż zdarzają się również sytuacje, że któraś z ,,córek” pozostaje przy boku matki, a nawet z nią wychowuje owe potomstwo, a więc swoje oraz jej.

Omawiając dalej u ludzi istnieje również miłość ojcowska. Zatem koci ojcowie nie okazują swoim dzieciom pewnych względów oraz w większości przypadków nie uczestniczą w żaden sposób w ich wychowaniu. Musimy być jednak świadomi, że zdarzają się również wyjątki. Bawią się również ze swoimi dziećmi, a co za tym idzie nawet pilnują ich, w momencie, gdy kocica wyrusza od rana na łowy. Wskazuje się zatem, że kocurki również pozostają blisko matki, ale nie wskazuje na to, aby łączyło je te same uczucie.