Jak samemu zrobić sweterek dla psa?

Nie musisz koniecznie dziergać na drutach  czy być wprawioną krawcową, aby uszyć ubranko odpowiednie swojego pupila. Bez problemu zrobisz to  sama. Potrzebny tylko ci będzie twój stary pullover oraz odrobina fantazji. Kiedy zbliża się  zima i wczesna wiosna, niektóre psy potrzebują dodatkowej ochrony przez zimnem w postaci okrycia. Są także rasy psów, zwłaszcza te długowłose, które po powrocie ze spaceru wracają najczęściej z pozlepianą sierścią, obłocone, przemoczone.

Ubranko dla psa, nie ma za zadanie ładnie wyglądać  tylko być praktyczne i wygodne, a także ogrzewać ciało naszego pisaka, chronić go przed przemoczeniem. Zdecydowaną przesadą jest, gdy właściciele przebierają  psy za księżniczki, kibiców, supermanów renifery. Cena za ubranko dla psa waha się w granicy od trzydziestu do stu pięćdziesięciu złotych. Pieniądze te lepiej przeznaczyć na przekąski albo zabawki dla pasiaka niż na śmieszne ubranka, tym bardziej, że można je samodzielnie uszyć.

Potrzebne nam będzie do tego stary sweter, nożyczki, igła, nici wstążka albo falbanka do obszycia. Wykonanie naszego wdzianka dla pupila musimy zacząć od odcięcia rękawów z naszego starego swetra. Następnie powinniśmy zmierzyć psa. Rękaw powinien mieć długość taką jak cały czworonóg, nie wliczamy w to ogona. Ściągacz z naszego nadgarstka, będzie idealnym ujściem na głowę pupila. Kolejnym krokiem jest przewrócenie rękawa na lewą stronę. Odetnij półkole w części, gdzie powinien znajdować się  brzuszek, mniej więcej wypada to na jedną czwartą długości, tak aby pies mógł bez żadnych  problemów oddawać mocz.

U suczek otwór ten nie jest konieczny, więc sweterek może być zabudowany. Kolejnym krokiem będzie wycięcie otworów na łapki pieska. Każdy z tych otworów powinien być  minimum trzy razy większy, niż obwód łapki naszego pupila. Należy obszyć nitką miejsca w których doszło do cięć nożyczkami, taka aby sweterek się nie zaczął pruł. Obszyj też brzegi sweterka  oraz otwory na łapki, najlepiej kolorową koronką, wełną czy ozdobną tasiemką. Dodatkowo  można go ozdobić kokardką, guziczkami, wszystko zależy od twojego gustu i upodobań. Pamiętaj jednak by nie przesadzać, gdyż pies jak i człowiek nie chce wyglądać śmiesznie. Tym bardziej ,że psy często odgryzają ozdoby.